Wakacje w mieście. Lato 2015 we Wrocławiu.

Trwają słoneczne dni i tak jak w każde lato, we Wrocławiu czeka na wszystkich mnóstwo wakacyjnych imprez kulturalnych. Koncerty, wystawy, muzea, festiwal filmowy T-Mobile Nowe Horyzonty. Można skorzystać z oferty kąpielisk i aquaparku. Obejrzeć filmy w kinie plenerowym.

A więc tak. Fundacja Bente Kahan zaprasza do Synagogi pod Białym Bocianem na koncerty i wystawy w ramach festiwalu Lato w Synagodze pod Białym Bocianem.

Planowane koncerty:

21.07 – Kasia Mirowska QUARTET feat. Piotr Baron (Polska) „The true story of Jacob Gershowitz” – niezwykła podróż po muzyce improwizowanej

28.07 – SzaZaZe + Ola Bilińska (Polska) – pieśni sefardyjskie w nowych aranżacjach

04.08 – Gipsy Spirit – Megitza, Janka Sendrei, Anička Oláh (Polska, Słowacja) – 3 pokolenia romskich wokalistek; niesamowita mieszanka muzyki etnicznej, bałkańskiej i góralskiej

11.08 – Adam Strug (Polska) z płytą „Adieu” (Folkowy Fonogramu Roku 2012) – mikstura muzyki orientalnej, liryki miłosnej, minimalizmu i folku miejskiego

18.08 – Karolina Cicha (Polska) z projektem „Pozdrowienia z Jidyszlandu” – wokalistka i multiinstrumentalistka, laureatka Grand Prix Festiwalu Folkowego Polskiego Radia „Nowa Tradycja” 2013. Mieszanka tradycji: muzyki klezmerskiej i etnojazzu do słów poetów żydowskich pochodzących z regionu Podlaskiego: Chaima Siemiatyckiego i Rabina Elizera Szulmana z Tykocina, czy Morrisa Rosenfelda z okolic Sejn.

25.08 – Helmut Eisel, koncert „Klezmer dla wszystkich” (muzycy z Niemiec, Polski i Norwegii) – twórczość Griega i Chopina po klezmersku

Rezerwacja biletów tel. 71 782 81 23 lub 71 341 89 47

Dla ochłody, możemy skorzystać z oferty Aquaparku przy Wzgórzu Andersa i kąpieliska „Glinianki”. Aquapark oferuje nam możliwość skorzystania z basenów, saunarium, baru, restauracji, spa&wellness. Baseny otwarte są w każdy dzień lata od godz. 8:00 do 23:00. Kąpielisko „Glinianki” jest czynne w każdy dzień lata między 9:00 a 19:00. Na tym obiekcie możemy skorzystać z plaży, boisk do plażowej piłki nożnej i siatkówki plażowej, ślizgawki wodnej, jak i jest to jedyne miejsce we Wrocławiu, gdzie możemy uprawiać wakeboarding.

Muzeum Narodowe przygotowało zaś na lato, w każdą środę i piątek lipca i sierpnia, darmowe zajęcia dla dzieci w wielu 6 do 12 lat z cyklu Wakacje w muzeum. Szczegółowy plan i zapisy można uzyskać pod telefonem 71 372 51 48.

Fani filmów, też nie będą nudzić się we Wrocławiu,  gdyż czeka na nich od lipca do września Kino Plenerowe na Wyspie Słodowej. W weekendowe wieczory będą wyświetlane hity kinowe, jak i filmy mniej znane (musicale, kino wojenne, filmy akcji, komedie, melodramaty, filmy obyczajowe i dokumenty). Goście będą mogli skorzystać z przygotowanych leżaki. Ale to nie koniec atrakcji dla kinomaniaków, gdyż między 23 lipca a 2 sierpnia 2015 odbędzie się 15. międzynarodowy festiwal filmowy T-Mobile Nowe Horyzonty. Jest to największe wydarzenie filmowe w Polsce. Większość filmów jest wyświetlanych w kinie Nowe Horyzonty przy ulicy Kazimierza Wielkiego, jak i codziennie dla szerszej publiczności są przygotowane specjalne pokazy na wrocławskim Rynku.

Wszystkich melomani chcemy poinformować o cyklu koncertów w ramach 22. edycji festiwalu Non Sola Scripta 2015. Jest to międzynarodowy festiwal organowy,  którego koncerty będą odbywać się  w każdą niedzielę o godz. 19:00 w zabytkowych wnętrzach Kolegiaty Św. Krzyża na wrocławskim Ostrowie Tumskim, począwszy od 27 czerwca aż do 23 sierpnia.

O tej samej porze, też w każdą niedzielę lata o godz. 19:00, dziesiąty raz odbędą się Wieczory Organowe w Kościele Ewangelicko – Augsburskim pw. Opatrzności Bożej przy ulicy Kazimierza Wielkiego. Na te koncerty – wstęp wolny !

I to tylko część oferty kulturalnej, którą Wrocław przygotował na lato.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s